Campionatul Mondial din RusiaFeatured Cupa Mondiala

Programul Campionatului Mondial de Fotbal Rusia 2018

Program Campionat Mondial Rusia

Cele 64 de partide de la Campionatul Mondial din Rusia se joacă pe 12 arene din 11 orașe.
Orașele care vor gazdui partidele de la Mondialul din Rusia sunt: Moscova (stadioanele Lujniki și Spartak), Sankt Petersburg, Soci, Samara, Kazan, Rostov-pe-Don, Volgograd, Nijni Novgorod, Saransk, Ekaterinburg și Kaliningrad.

Rusia vs Arabia Saudită este meciul de deschidere de la CM de Fotbal, partidă programată pe 14 iunie 2018, de la ora 18:00, pe stadionul Lujniki din Moscova.

Program Campionatului Mondial de fotbal din Rusia si a transmisiunilor TVR1

Grupa A Campionat Mondial Rusia 2018

14 iunie, 18:00 – Rusia – Arabia Saudită (Moscova, Lujniki)
15 iunie, 15:00 – Egipt – Uruguay (Ekaterinburg)
19 iunie, 21:00 – Rusia – Egipt (Sankt Petersburg)
20 iunie, 18:00 – Uruguay – Arabia Saudită (Rostov-pe-Don)
25 iunie, 17:00 – Uruguay – Rusia (Samara)
25 iunie, 17:00 – Arabia Saudită – Egipt (Volgograd)

Click pe imagine pentru lecția de istorie: legendele Mondialului din Uruguay 1930

Grupa B Program Campionat Mondial Rusia 2018

15 iunie, 18:00 – Maroc – Iran (Sankt Petersburg)
15 iunie, 21:00 – Portugalia – Spania (Soci)
20 iunie, 15:00 – Portugalia – Maroc (Moscova, Lujniki)
20 iunie, 21:00 – Iran – Spania (Kazan)
25 iunie, 20:00 – Spania – Maroc (Kalinigrad)
25 iunie, 20:00 – Iran – Portugalia (Saransk)

Click pe imagine pentru a citi despre Andres Iniesta, geniul care va juca ultimul său Mondial pentru Spania

Grupa C Program Campionat Mondial Rusia 2018

16 iunie, 13:00 – Franţa – Australia (Kazan)
16 iunie, 17:00 – Peru – Danemarca (Saransk)
21 iunie, 15:00 – Franţa – Peru (Ekaterinburg)
21 iunie, 18:00 – Danemarca – Australia (Samara)
26 iunie, 17:00 – Danemarca – Franţa (Moscova, Lujniki)
26 iunie, 17:00 – Australia – Peru (Soci)

Click pe imagine pentru a citi povestea lui Tim Cahill, veteranul Australiei care poate înscrie la al patrulea său Mondial!

Grupa D Program Campionat Mondial Rusia 2018

16 iunie, 16:00 – Argentina – Islanda (Moscova, Spartak)
16 iunie, 22:00 – Croaţia – Nigeria (Kalinigrad)
21 iunie, 21:00 – Argentina – Croaţia (Novgorod)
22 iunie, 18:00 – Nigeria – Islanda (Volgograd)
26 iunie, 21:00 – Islanda – Croaţia (Rostov)
26 iunie, 21:00 – Nigeria – Argentina (Sankt Petersburg)

Click pe imagine pentru a vedea toate loturile echipelor care merg la Mondial!

Grupa E Program Campionat Mondial Rusia 2018

17 iunie, 15:00 – Costa Rica – Serbia (Samara)
17 iunie, 21:00 – Brazilia – Elveţia (Rostov)
22 iunie, 15:00 – Brazilia – Costa Rica (Sankt Petersburg)
22 iunie, 21:00 – Serbia – Elveţia (Kalinigrad)
27 iunie, 21:00 – Serbia – Brazilia (Moscova, Spartak)
27 iunie, 21:00 – Elveţia – Costa Rica (Novgorod)

Click pe imagine pentru istoria Braziliei la Campionatul Mondial

Grupa F Program Campionat Mondial Rusia 2018

17 iunie, ora 18:00 – Germania – Mexic (Moscova, Lujniki)
18 iunie, ora 15:00 – Suedia – Coreea de Sud (Novgorod)
23 iunie, ora 21:00 – Germania – Suedia (Soci)
23 iunie, ora 18:00 – Coreea de Sud – Mexic (Rostov)
27 iunie, ora 17:00 – Mexic – Suedia (Ekaterinburg)
27 iunie, ora 17:00 – Coreea de Sud – Germania (Kazan)

Click pe imagine pentru istoria națiunilor asiatice la Mondial

Grupa G Program Campionat Mondial Rusia 2018

18 iunie, ora 18:00 – Belgia – Panama (Soci)
18 iunie, ora 21:00 – Tunisia – Anglia (Volgograd)
23 iunie, ora 15:00 – Belgia – Tunisia (Moscova, Spartak)
24 iunie, ora 15:00 – Anglia – Panama (Novgorod)
28 iunie, ora 21:00 – Anglia – Belgia (Kalinigrad)
28 iunie, ora 21:00 – Panama – Tunisia (Saransk)

Click pe imagine pentru a afla de ce este Southgate selecționerul potrivit pentru Anglia

Grupa H Program Campionat Mondial Rusia 2018

19 iunie, ora 18:00 – Polonia – Senegal (Moscova, Spartak)
19 iunie, ora 15:00 – Columbia – Japonia (Saransk)
24 iunie, ora 18:00 – Japonia – Senegal (Ekaterinburg)
24 iunie, ora 21:00 – Polonia – Columbia (Kazan)
28 iunie, ora 17:00 – Senegal – Columbia (Volgograd)
28 iunie, ora 17:00 – Japonia – Polonia (Samara)

Click pe image pentru a citi despre istoria națiunilor africane la Mondial

Optimi de finala Program Campionat Mondial Rusia 2018

30 iunie, ora 17:00 – Franța – Argentina (Kazan)
30 iunie, ora 21:00 – Uruguay – Portugalia (Soci)
1 iulie, ora 17:00 – Spania – Rusia (Moscova, Lujniki)
1 iulie, ora 21:00 – Croația – Danemarca (Novgorod)
2 iulie, ora 17:00 – Brazilia – Mexic (Samara)
2 iulie, ora 21:00 – Belgia – Japonia (Rostov-pe-Don)
3 iulie, ora 17:00 – Suedia – Elveția (Sankt Petersburg)
3 iulie, ora 21:00 – Columbia – Anglia (Moscova, Spartak)

Sferturi de finala Program Campionat Mondial Rusia 2018

6 iulie, ora 17:00 – Franța – Uruguay (Novgorod)
6 iulie, ora 21:00 – Belgia – Brazilia (Kazan)
7 iulie, ora 17:00 – Anglia – Suedia (Samara)
7 iulie, ora 21:00 – Rusia – Croația (Soci)

Semifinale Program Campionat Mondial Rusia 2018

10 iulie, ora 21:00 – Belgia/Brazilia- Franța/Uruguay (Sankt Petersburg)
11 iulie, ora 21:00 – Rusia/Croația – Anglia/Suedia (Moscova/Lujniki)

Finala mica Program Campionat Mondial Rusia 2018:

14 iulie, ora 17:00 – echipa invinsa in semifinala 1 – echipa invinsa in semifinala 2 (Sankt Petersburg)

Finala Program Campionat Mondial Rusia 2018:

15, iulie, ora 18:00 – castigatoarea semifinalei 1 – castigatoarea semifinalei 2 (Moscova/Lujniki)

Urmărește-ne pe Facebook, Twitter și pe canalul de Youtube pentru a fi la curent cu tot ce contează la Campionatul Mondial din Rusia 2018.

Tags

Tackle

Grupul de fani Premier League România a fost fondat în Mai 2015, când o mână de oameni entuziaști și-au unit forțele pentru a aduce publicului din România analize, știri despre echipe, transferuri și rezultatele cluburilor din Premier League. Acolo a început Tackle.ro.

Citește și

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close